Pon-Pt: 9–17
Sob: 9–13

Rynek 4
34-120 Andrychów

tel: 33 875 28 58
e-mail: ksiegarnia@b-marczynski.pl

W trakcie swojej ciężkej choroby, w maju 2006 roku, Krystyna Marczyńska „przekazała” księgarnię mężowi swojej siostry Bożeny, Andrzejowi Markowi.

A. Marek

Pomagał on w sprawach organizacyjnych związanych z powrotem firmy w rodzinne ręce w 1990 roku a później cały czas pracował w niej zajmując się sprawami finansowo-księgowymi.

Księgarnia w tamtej chwili miała nazwę: „B. Marczyński” Księgarnia Andrzej Marek Rynek 4, 34-120 Andrychów

„Nazwa „B. Marczyński” zobowiązuje. Moim celem jest kontynuowanie rozpoczętego w 1937 roku przez mojego ś.p. teścia, Bolesława Marczyńskiego dzieła rozpowszechniania i popularyzacji książek na terenie miasta Andrychowa i jego okolic.”~ Andrzej Marek

Jego marzeniem było prowadzenie księgarni co najmniej do czasu, aż będzie obchodziła 100 urodziny.

Niestety Andrzej Marek w wyniku zawału serca zmarł nagle w dniu 24 sierpnia 2018 roku. Marzenie oraz rodzinny biznes przejęła obecnie żona, tj.: Bożena Marczyńska-Marek, która działa pod firmą:

KSIĘGARNIA Bożena Marczyńska-Marek
Rynek 4, 34-120 Andrychów

Po śmierci Andrzeja Marka kierownikiem księgarni (odpowiedzialnym za jej bieżące funkcjonowanie) została Małgorzata Rokowska, długoletni pracownik.

Księgarnia Bożena Marczyńska-Marek jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych Księgarni” i uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 30.000 zł z przeznaczeniem na koszty konsultingu i promocji księgarni; koszty stałe utrzymania lokalu księgarni; zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia księgarni

Instytut książki
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Certyfikat dla małej księgarni